Projekty

Kancelaria Adwokacka, Katowice

Lokalizacja
Katowice
Inwestor
Ślązak, Zapiór i Partnerzy | Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Spółka Partnerska
Zespół projektowy
Tomasz Konior
Andrzej Witkowski
Urszula Wykrota
Izabela Serej
Paweł Jurkiewicz
Maciej Sewiołło
Anna Nowakowska
Dominik Koroś
Dariusz Gajewski
Dominika Lorek
Maria Mrowiec
Współpraca
Tymon Czyżewski
Konstrukcja
Firma inżynierska "STATYK"
Wykonawca
PB Latusek / Remar
Projekt wnętrz
Konior Studio
Powierzchnia terenu
3 588,00 m²
Powierzchnia całkowita
2 384 m²
Powierzchnia zabudowy
1 409 m²
Powierzchnia użytkowa
1 955 m²
Kubatura
13 243 m³
Projekt
2017
Realizacja
2018-2019
Opis
Projektowany budynek usytuowano w dzielnicy poprzemysłowej Wełnowiec – Józefowiec, w otoczeniu historycznej zabudowy robotniczej tzw. „familoków”. Projekt budynku nie zakładał kopiowania historycznych wzorców. Nowy budynek, choć zdecydowanie współczesny, wchodzi w dialog z otoczeniem respektując jego skalę, linię oraz intensywność zabudowy. Zastosowany materiał elewacyjny, taki jak cegła, beton, szkło czy stal miał za zadanie podkreślenie prestiżu obiektu oraz świadczy o wysokiej jakości usług wykonywanych przez najemcę budynku.

Budynek zaprojektowano jako dwukondygnacyjny, niski, niepodpiwniczony, z dwoma dziedzińcami: wejściowym - zadaszonym oraz wewnętrznym - odkrytym, zlokalizowanym w centralnej części obiektu. Część jednej ze ścian dziedzińca wewnętrznego tworzy ceglana elewacja odwzorowująca rysunek i tektonikę elewacji rozebranego budynku istniejącego, z naniesionym nowym układem okien o powiększonych gabarytach.

Budynek posiada klasyczną formę korytarzowego, dwutraktowego budynku biurowego, przez co rozmieszczenie w nim funkcji niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania budynku biurowego jest czytelne i elastyczne.  W części wejściowej zaprojektowano reprezentacyjny dwukondygnacyjny hol, w którym zlokalizowano recepcję, poczekalnię dla gości oraz otwartą klatkę schodową prowadzącą na drugą kondygnację budynku.

Na drugiej kondygnacji pomieszczenie hallu przecina kładka podkreślająca jego otwarty układ, służąca komunikacji wewnątrz budynku. Pokoje biurowe oraz sale konferencyjne w pozostałej części budynku usytuowano z widokiem na atrium oraz na północną część działki.